Alcatel 1066D Beyaz Cep Telefonu
Alcatel 1066D Beyaz Cep Telefonu
Alcatel 1066D Beyaz Cep Telefonu
Alcatel 1066D Beyaz Cep Telefonu
Alcatel 1066D Beyaz Cep Telefonu

Alcatel 1066D Beyaz Cep Telefonu (ACL-1066W)

Fiyat : ₺499,00(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt
 

Alcatel 1066D Özellikleri

 

Akıllı telefon, tablet ve giyilebilir ürünlerin tasarım, üretim ve dağıtımını gerçekleştiren Alcatel, tuşlu telefon kullanmayı sevenlerin bu ihtiyacını karşılıyor. Son teknoloji ile üretilen akıllı telefon modellerine ek olarak, tuşlu tasarımlı mobil telefon kullanmayı tercih edenleri de unutmayan Alcatel, 1066D model zengin içerikli cep telefonu ile kullanıcıların bu yönlü gereksinimlerine yanıt veriyor. Alcatel 1066D özellikleri, 2G şebekeli cep telefonları arasında dikkat çekiyor; yenilikçi donanım ve yazılım bileşenleri ile cihaz, kendi sınıfında adeta fark yaratıyor.

Çift (Dual) sim kart özellikli, dahili hafıza opsiyonlu (16 GB’a kadar), Micro SD destekli cep telefonunda 0.08 MP kamera da bulunuyor. Çift SIM kart donanımı sayesinde aynı anda iki hat taşımak mümkün oluyor. Cep telefonu 1 GB altı RAM donanımından besleniyor. Klasik model mobil telefon modelleri üzerinden değerlendirildiğinde bu RAM değeri son derece işlevsel bir yapı sunuyor. Klasmanı içerisinde fark yaratan özellikleri ile kendini belli eden Alcatel 1066D modelleri, Micro USB giriş tipini ve USB 2.0 versiyonunu kullanıyor. Cep telefonunuzun temel mobil işlemleri hızlı ve seri bir biçimde yerine getirmesini ve buna uygun fiyatlarla sahip olmayı istiyorsanız cihaz size hitap ediyor.

Üründe yer alan Bluetooth 2.0 versiyonu özelliği ile kablosuz şekilde veri almak ve aktarmak mümkün oluyor. Telefonda multimedya ihtiyacını karşılayacak çeşitli yazılımlar da yer alıyor.  Bu araçların en dikkat çekici olanlarından biri entegre radyo oluyor. Radyo özelliği ile istenilen zamanda istenilen frekansı seçerek müzik dinlemek mümkün oluyor. Cihaz, ikinci nesil kablosuz telefon teknolojisini (2G) kullanıyor; dijital ses kodlama niteliği ile 1G’den farklılaşan ve avantajlı konuma gelen 2G teknolojisi ile konuşmaya ek olarak hem SMS gönderimi hem MMS ve resimli mesaj gönderimi de yapılıyor.

Siyah renk ile kullanıcıya sunulan cep telefonu serisi şık ve zarif tasarımı ile dikkat çekiyor. Kullanımı son derece rahat olan tuş takımı ile tuşlara rahatlıkla basılıyor. Tuşlar arası orantılı boşluk ve tuşların ebatları cihazın kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Ekranını ve tuş takımını çevreleyen dış malzemesi telefonun elden kaymasını önleyen materyal ile üretilmiş olarak tüketiciye sunuluyor. Bu da olası kazaların önüne geçilmesi bakımından önem arz ediyor. Ürünün avantajlarından bir diğeri de fiyatı oluyor. Performans özellikleri ve kendi klasmanı içerisindeki cep telefonu modellerine kıyasla yenilikçi özellikler barındırması da göz önüne alındığında Alcatel 1066D cep telefonunun son derece bütçe dostu bir yapı çizdiği hemen fark ediliyor. Tuşlu telefon alma niyetindeyseniz Alcatel 1066D serisi arayışınıza yanıt olacaktır.

 

 

Alcatel 1066D Model Cep Telefonunun Sunduğu Avantajlar

  • Güçlü bataryası cihazın şarj etme işlemi sonrasında uzun süre dayanmasını sağlıyor. Uzun şarj süresi ise özellikle akıllı telefon modellerinde mevcut olan şarjın çabuk tükenme sorununa avantajlı bir çözüm getiriyor.
  • Dahili hafıza kapasitesi, resim ve video gibi medya içeriklerini muhafaza etmeyi sağlıyor. Harici (internal) belleğe ek olarak artırılabilir dahili (external) hafıza kapasitesinin olması, cihazın bellek yükünün artmasını önlüyor; donma, ısınma ve takılma sorunlarının meydana gelmesinin önüne geçiyor.
  • Kamera donanımı tuşlu telefon üzerinden resim çekmeye ve video kaydı almaya imkân tanıyor.
  • Micro USB giriş tipi cihazın pek çok ara bağlantı aksesuarı ile uyumlu olmasını sağlıyor. Ek olarak; cihazın kulaklık girişinin 3,5 mm olması farklı pek çok kulaklık çeşidini telefonda kullanmayı olanaklı hâle getiriyor.
  • Dual SIM kart yuvası iki mobil telefon hattını aynı anda kullanmayı mümkün kılıyor ve bu da birden fazla SIM hattı olanların işlerini kolaylaştırıyor.

Alcatel Tuşlu Telefonun Teknik Özellikleri

  • SIM: Çift (Dual) SIM / Micro SIM yuvası
  • Ağırlık: 63 gram
  • Ekran Boyutu / Çözünürlük: 1.8 inç / 128 x 160 piksel  
  • Artırılabilir Hafıza: Var (16 GB’a kadar)

 

Alcatel Markası Hakkında

170’den fazla ülkede faaliyet gösteren Alcatel, internet ve mobil ürünler tasarlıyor, geliştiriyor ve bunların küresel boyutlu dağıtımını gerçekleştiriyor. Akıllı telefon ve tablet serileri üreten markanın akıllı saat gibi giyilebilir ürünleri de bulunuyor. Zengin özellikli ve yenilikçi ürünleri ile kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan marka, Z Jenerasyonu tüketicilerine hitap ediyor. Hem ürün yelpazesini hem de pazarlama ağını giderek artırması ile dikkat çeken Alcatel, satışını gerçekleştirdiği ürünleri ekonomik fiyatlarla kullanıcıya sunması nedeniyle de tercih sebebi oluyor. Nokia’nın ticari markası olan Alcatel, ayrıca kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurma ve bunları hem ekonomik hem de kaliteli biçimde karşılama vizyonu üzerinden hareket ediyor.

Şarj Sıkıntısı Yaşamak İstemeyenlerin Tercihi: Alcatel 1066D

Gündelik hayatın olmazsa olmazı haline gelen cep telefonlarının yetersiz kalan şarj süreleri günümüzün akıllı cihazlara dair olan en büyük handikaplarından birini teşkil ediyor. Alcatel 1066D ise şarj yeterliliği ile kendini bir adım öne çıkarıyor ve şarj işlemi sonrası telefonun uzun süre kullanılmasını talep eden kullanıcıların bu yönlü ihtiyacını karşılıyor. Zengin özelliklerle donatılan cihaz, modern dönemin kimi ihtiyaçlarına da yanıt veriyor. 0.08 MP değerindeki arka kamerası fotoğraf çekmeyi ve video kaydı almayı (HVGS) mümkün kılarken 16 GB’a kadar arttırılabilir olan Micro SD hafıza kartı seçeneği veri depolama anlamında son derece işlevsel oluyor. Dual SIM kart seçeneği sayesinde iki farklı hat kullananların işleri kolaylaşıyor. 1.8 inç ekran boyutu, QQVGA ve 128 x 160 MP çözünürlüğü ekran için gerekenleri fazlası ile karşılıyor. Güçlü Nemo G işlemcisi cihazın hızlı biçimde donma, takılma ya da ısınma sorunları olmadan çalışmasını sağlıyor. Radyosunun olması ise dilediğiniz zaman müzik ya da herhangi bir radyo programı dinlemenizi mümkün kılıyor.

Tüm bu donanım ve yazılım özellikleri, tuşlu telefon almak niyetinde olanlar için avantajlı bir yapı sunuyor. Cihazın sunduğu avantajlardan bir diğeri ise Alcatel 1066D fiyatları oluyor. Tuşlu telefon modellerinin standartları göz önüne alındığında yenilikçi dokunuşlar taşıdığı belli olan Alcatel 1066D, oldukça ekonomik bir fiyatlandırma sunuyor. Sosyal medya kullanımının had safhada olduğu günümüzde, akıllı telefonların dikkat dağıtıcı olduğunu ve zaman kaybettirdiğini düşünüyorsanız ya da telefonun temel işlevleri yerine getirmesinin yeterli olduğu kanaatindeyseniz Alcatel 1066D size hitap ediyor olabilir. İş amaçlı ekstra bir cep telefonu almanız gerekiyorsa ya da ikinci bir telefon arayışındaysanız bu serideki cep telefonu çeşitlerini tercih edebilirsiniz.  Özetle, tuş takımlı cep telefonu alma niyetiniz varsa Alcatel’in 1066D serisi; donanım bileşenleri, yazılımsal nitelikleri ve bütçe dostu fiyatlandırması ile sizi memnun edecektir.

 
 
 
 
 
 
Ağırlık 63 g
Arttırılabilir Hafıza 16 GB'a kadar
Assisted GPS (Baz İstasyon Destekli Küresel Konumlama Sistemi) Yok
Bas Konuş Yok
Bekleme Süresi Bekleme Süresi Maksimum 130 Saat (2G ile)
Bluetooth Yok
Boyutlar 108.5 x 12.6 x 45 mm
Çift Hatlı Var ( Tek İşlemcili )
Dahili Hafıza Yok
Dahili Modem Yok
Dokunmatik Ekran Yok
EDGE Var
Ekran Boyut Aralığı 0 - 3,9 inç
Ekran Boyutu 1,8 inç
Ekran Çözünürlüğü 128 x 160
Ekran Renk Çözünürlüğü 65K Renk
Ekran Tipi TFT
E-mail Desteği Yok
Entegre Flaş Yok
Entegre Kamera Yok
Garanti Tipi Resmi Distribütör Garantili
Görüntülü Konuşma Yok
Göz Taraması Yok
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Yok
Hafıza Kartı Tipi Micro SD
İşletim Sistemi Standart
İşletim Türü Standart
Java Desteği Yok
Kablosuz Şarj Yok
Kamera Çözünürlüğü Aralığı 0 - 2,9 MP
Kamera Çözünürlüğü 0,08 MP
Kamera Zoom (Yakınlaştırma) Yok, Yok
Klavye Var
Konuşma Süresi Maksimum 2 Saat (2G ile)
MMS (Resimli Mesaj) Yok
Mobil Bağlantı Hızı 2G
MP3 Çalma Yok
NFC (Yakın Alan İletişimi) Yok
Oyun Yok
Ön (Selfie) Kamera Yok
Parmak İzi Okuyucu Yok
PC Senkronizasyonu Yok
Pil Gücü Aralığı 0 - 1499 mAh
Pil Gücü 400 mAh
Push E-mail (Elektronik Posta) Yok
Radyo Var
RAM Kapasitesi Yok
Ses Kayıt Var
Sesli Arama Var
Sesli Video Kayıt Var
Şarj Girişi Micro USB
Şebeke 900 / 1800
Telefon Tipi Bar Tipi
TV Özelliği Yok
Video Kayıt Yok
Video Oynatma Var
Vodafone Kampanyası Yok
Wi-Fi Yok
Yüz Tanıma Yok
Zil Tipi Polifonik - Monofonik