Çeyrek Altın Darphane Yeni Tarih ( 2019 )

Çeyrek Altın Darphane Yeni Tarih ( 2019 ) (ziy3)

Fiyat : ₺5.727,78(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Çeyrek Altın Fiyatı

Kulpsuz haliyle 1.75 gram ağırlığa sahip olan çeyrek altın, ata lira olarak da bilinen Cumhuriyet Altın’ın dörtte biri kadardır. 22 ayar olarak üretilen çeyrek altının 1.6065 gramı saf altındır.  

Çapı 18 mm olan çeyrek altının fiyatı, içerdiği 24 ayar altın miktarına göre belirlenip üzerine işçilik ücreti eklenerek satışa sunulur. Çeyrek altın fiyatlarının kuyumcudan kuyumcuya değişmesinin sebebi işçilik fiyatlarındaki farklılıktır.

Kuyumculardan çeyrek altın alınırken satış fiyatına işçilik fiyatı dahil edilirken,  altın bozdurulurken alış fiyatı dikkate alınır ve işçilik dahil edilmez.

Alış satıştaki fiyat aralığının düşük olması nedeniyle yatırım amaçlı ya da hediyelik olarak en çok tercih edilen altın türlerinden biri çeyrek altındır. Aynı zamanda alış satış farkının düşük oluşu çeyrek altını, fiyatı en çok merak edilen altın çeşidi konumuna getirmektedir.

ALTIN SİPARİŞLERİ BANKA ONAYINDAN SONRA İŞLEME ALINMAKTADIR. HER ALTIN SİPARİŞİ İÇİN KULLANDIĞINIZ BANKA KARTINDAN, SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN ONAY ALINMAKTADIR. 

Altın fiyatları dünya altın borsasındaki değişikliklere göre güncellenmektedir. Bu nedenle Altın siparişleri kesin sipariştir, herhangi bir nedenden dolayı iptal edilemez, iade edilemez, ürün ile ilgili üretim kusuru olması durumunda yenisi ile değiştirilecektir,nadir durumlarda ani fiyat değişimlerinde siparişiniz tekrar gozden gecirilir sipariş veren kişi bu şartları kabul etmiş sayılır.

ALTIN GÖNDERİLERİ SİGORTALI OLARAK MNG KARGO İLE SEVK EDİLMEKTEDİR...

 

ÖNEMLİ NOT :

Ürünleriniz özenle paketlenip size özel kesesinde gönderilmektedir 

ALTIN ALIMLARINDA KİŞİSEL KARTLARA YASA GEREĞİ TAKSİT YASAKTIR...

Eski tarihli çeyrek altın

Bulunduğumuz yıldan daha önce üretilen çeyrek altınlar eski tarihli çeyrek altınlardır. Üretim tarihinin eski olması nedeniyle yeni tarihlilere nazaran biraz daha düşük fiyatı vardır.  Eski tarihli çeyrek altınların alış satış fiyat farkı yeni tarihli çeyrek altınınki ile aynıdır.

Altın fiyatı neye göre değişir? Neden yükselir? Neden düşer?

Piyasadaki hareketlilik, altın fiyatlarının değişmesine sebep olan en büyük etkenlerden biridir. Şöyle ki; her sektörde olduğu gibi kuyumculukta da talebin, fazla olması altının değerini artırır. Aynı şekilde arz taleplerinin azalması durumu da altının değer kaybetmesini sağlar.

Altın fiyatının artan taleple birlikte yükseldiği birçok çok kez görülmüştür. Bu şöyle açıklanabilir; düşen altın fiyatı yatırımcıları cezbeder ve altına talep artar. Bu da altının değerlenmesine vesile olur.  Dolayısıyla altın fiyatlarının düşmesi her zaman yükseleceğinin belirtisidir.

Altın fiyatlarının değişmesini sağlayan arz talebi etkileyen faktörler ise şunlardır.

1.Küresel Enflasyon

Enflasyon ürünlerin parasal karşılığı ile ters orantılıdır. Yani enflasyon yükseldiğinde ürünlerin değeri artar. Buna karşın paranın alım gücü azalmış olur. Örnek vermek gerekirse; normal şartlarda 10 liraya 10 kg sebze alınabiliyorken, enflasyon yükseldiğinde aynı parayla 8 kg sebze alınabilir.

2.Küresel Likidite

Nakit akışını temsil eden likiditenin artması altına talebi de artmasını sağlar. Dolayısıyla altın fiyatları yükselir.

3.Küresel Jeopolitik Riskler

Bilindiği üzere altın dünyanın her yerinde değerlidir. Bu özelliği sayesinde dönüştürülmesi en kolay yatırım aracıdır.

Belirsizlikler ya da riskli dönemler olduğunda yatırım piyasası güvensizleşir. Bu gibi durumlarda en kolay şekilde nakde dönüştürülebilen altına yatırım talebinin artması altın fiyatlarının yükselmesine sebep olur. Yani jeopolitik risklerle altın fiyatları doğru orantılıdır.

4.Küresel Reel Faiz Oranları

Reel faiz oranı arttığında yatırımcılar elde edecekleri karı maksimuma çıkarmak amacıyla altın yerine diğer yatırım araçlarına yönelir. Bu da altına talebin azalmasına sebep olur.