Tam Altın Darphane ( 2018 )

Tam Altın Darphane ( 2018 ) (ziy7)

Fiyat : ₺22.858,11(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Cumhuriyet Altını Fiyatları

Cumhuriyet altını olarak da anılan tam altın, aslında bir tam Cumhuriyet altını ağırlığında olduğu için “Tam Altın” adı verilmiştir. Yani yarım ve çeyrek altında aslında bir cumhuriyet altınıdır. Ancak üretiminde Cumhuriyet altınının yarısı ya da çeyreği kadar hammadde kullanıldığından buna göre isimlendirilmiştir.

Altın fiyatlarındaki dalgalanmayı meydana getiren tüm faktörler tam alın fiyatlarını da etkilemektedir. Altın fiyatlarını etkileyen faktörlere ilişkin açıklamalar Çeyrek altın kategorisinde görüntüleyebilirsiniz.

Altın para olarak kullanılması amacıyla üretilen tam altın ve diğer Cumhuriyet altınlarının türleri TBMM’nin 1738. maddesi ile üretim ve basım kuralları sabitleştirilmiştir. Ayrıca üretimleri sadece Darphane tarafından yapılmaktadır.

Darphane ve damga matbaasında kulpsuz olarak üretilen Cumhuriyet (tam) altınları 7 gram, çapı ise 30 mm’dir. Günümüzde hala sürdürülen özel günlerde altın hediye etme geleneği, daire şeklinde olan altınlara kulp eklenmesi ihtiyacını da beraberinde getirmiştir.

Yatırımcıların nezdinde ise yüksek ayarlı olduğu için güvenilir liman olarak nitelendirilen altın türlerinden biri olduğu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tam Cumhuriyet altını hakkında merak ettikleriniz için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ALTIN SİPARİŞLERİ BANKA ONAYINDAN SONRA İŞLEME ALINMAKTADIR. HER ALTIN SİPARİŞİ İÇİN KULLANDIĞINIZ BANKA KARTINDAN, SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN ONAY ALINMAKTADIR. 

Altın fiyatları dünya altın borsasındaki değişikliklere göre güncellenmektedir. Bu nedenle Altın siparişleri kesin sipariştir, herhangi bir nedenden dolayı iptal edilemez, iade edilemez, ürün ile ilgili üretim kusuru olması durumunda yenisi ile değiştirilecektir,nadir durumlarda ani fiyat değişimlerinde siparişiniz tekrar gozden gecirilir sipariş veren kişi bu şartları kabul etmiş sayılır.

ALTIN GÖNDERİLERİ SİGORTALI OLARAK MNG KARGO İLE SEVK EDİLMEKTEDİR...

ÖNEMLİ NOT :

 Ürünleriniz özenle paketlenip size özel kesesinde gönderilmektedir 

ALTIN ALIMLARINDA KİŞİSEL KARTLARA YASA GEREĞİ TAKSİT YASAKTIR...

CUMHURİYET ALTINI, devlet güvencesi altında, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılmakta olup, değişik boyut ve ağırlıkları olan 22 ayar altın paradır.

Cumhuriyet altın sikkeleri ve Cumhuriyet ziynet altınları olmak üzere iki türü bulunmaktadır. Cumhuriyet altın sikkelerine halk arasında Ata Altını da denilmektedir. Ziynet Altın olan Çeyrek Altın’a halk arasında küçük altın da denilmektedir.

Ürünlerin tamamı yeni tarihlidir ve bulunduğumuz yıla aittir.(Yeni yıl geçişlerinde lütfen bilgi alınız.)